PIERWSZY MODUŁ 2023/2024 JUŻ DOSTĘPNY!


KUFEREK MISIOWEJ MAMY

 

 


Harmonogram projektu 2023/2024


PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ważne pytania i odpowiedzi w sprawie projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury


PYTANIA ORGANIZACYJNE

odpowiada1.png

Misiowa Mama, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej, pomysłodawczyni projektu Mały miś w świecie wielkiej literatury.

Czy udział w projekcie jest płatny?
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, nie wiąże się z żadnymi kosztami.


Do kiedy będzie można się zapisać?
Tę edycję Projektu kończymy w maju 2022 roku, dlatego zgłoś swój udział nie później niż do końca kwietnia 2022 roku. Tylko pamiętaj, że im później do nas dołączysz, tym mniej modułów będziesz w stanie zrealizować.


Czy oddział przedszkolny funkcjonujący w szkole podstawowej może brać udział?
Oczywiście, że tak!


Czy pracownicy bibliotek publicznych mogą brać udział w projekcie?
Czy ktoś w ogóle wyobraża sobie wielkie czytanie bez udziału bibliotek?! Nie może Was również zabraknąć.


Czy projekt można realizować w świetlicy szkolnej z grupą 6–7-latków?
Byłoby po prostu wspaniale, gdybyście zechcieli dołączyć!


Czy do projektu mogą również dołączyć szkoły specjalne?
Martwi nas to, że ktoś w ogóle mógł pomyśleć, że szkoły specjalne nie mogą dołączyć do projektu. Stanowczo potępiamy ten tok rozumowania – Mały Miś w świecie wielkiej literatury jest absolutnie dla wszystkich!


Czy do projektu może zapisać się każde przedszkole? Czy są jakieś specjalne kryteria?
Niestety, nie każde. Przedszkole, w którym się nie czyta i nie zapewnia nauki przez zabawę jest wykluczone z projektu.


Czy do projektu mogą się zgłosić uczniowie klas 1–3?
Jak najbardziej! Projekt tworzony jest głównie z myślą o przedszkolakach, ale wiemy, że same, zgodnie z własną oceną zdolności Waszych uczniów, modyfikujecie moduły dla wyższych poziomów nauczania. Cieszymy się, że chcecie być razem z nami. Życzymy udanej zabawy!


Jakie ważne wartości moralne mają zostać przekazane za pośrednictwem Projektu?
Wartości moralne przekazywane w naszym Projekcie za pośrednictwem literatury są całkowicie zgodne z jej powszechnym zastosowaniem w pracy wychowawczej z dziećmi.


 

odpowiada2.jpg

menedżer ds. komunikacji marketingowej w Grupie MAC S.A., właściciela Wydawnictwa MAC Edukacja

Czy z projektu mogą skorzystać nauczyciele, którzy nie pracują na pakietach wydawnictwa MAC Edukacja?
Ależ oczywiście, że tak! W tym projekcie jesteśmy ponad wszelkimi podziałami. Liczy się głównie dobra zabawa i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Taki jest sens misji #wokółprzedszkola, według której pracujemy w MACu


Gdzie mogę zgłosić swój udział w projekcie?
Wypełnij koniecznie krótki formularz dostępny na poniższej stronie.


Czy placówka jest powiadamiana przez koordynatora projektu, czy kontakt następuje ze zgłaszającym?
Idealna sytuacja to kontakt koordynatorów akcji bezpośrednio ze zgłaszającym. Często zdarza się tak, że koleżanka z jednej placówki nie wie (też się zastanawiamy z misiem Brunem, jak to jest w ogóle możliwe…), że koleżanka bierze udział w projekcie, ktoś nie odbiera telefonu – samo życie.


Czy można jednocześnie zgłosić dwóch nauczycieli z jednej placówki, czy każdy nauczyciel musi rejestrować się osobno?
Jeden nauczyciel = jedno zgłoszenie. Dzięki temu po zrealizowanym Projekcie będziemy mogli wygenerować imienne certyfikaty dla każdego z Was. Z jednej placówki przedszkolnej może brać udział w projekcie kilku nauczycieli, ale każdy musi zarejestrować swój udział osobno.


Gdzie mogę znaleźć informacje o zamówieniu wizyty konsultanta?
Formularz zamówienia takiej wizyty będzie znajdował się na stronie Projektu, czyli na www.mac.pl/malymis.Informacja o tej możliwości pojawi się po 1 października 2021.


Czy na udział w projekcie jest wymagana zgoda dyrekcji?
Nie znamy jeszcze dyrekcji, która nie chciałaby zostać zmisiowana. Misiowa Mama, która sama jest dyrektorką Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej, mówi że oczywiście należy ją poinformować o naszych działaniach (lepiej będzie, jeśli dyrektor dowie się o Twoim misiowym sukcesie od ciebie, a nie z telewizji czy internetu).


Wspinam się po kolejnym szczebelku awansu zawodowego. W czym może pomóc mi Miś?
Relacje uczestników poprzednich edycji dowodzą, że udział w projekcie stał się „ taką wisienką na torcie” Pokażę Ci, jak to zrobić krok po kroku.


I co z oceną pracy?
Uczestnicząc w naszym Projekcie doskonale się wykażesz – z Misiem ocena wyróżniająca jest w zasięgu ręki!

 


PYTANIA TECHNICZNE

odpowiada2.jpg

Nie przyszedł mail potwierdzający rejestrację w projekcie. Co zrobić?
Przede wszystkim radzimy zachować spokój, na pewno nie stało się nic złego. W pierwszej kolejności polecamy sprawdzić zakładki Oferty oraz Społeczności w skrzynce mailowej – być może wiadomość z linkiem aktywacyjnym trafiła właśnie tam. Jeśli nadal nie możecie go odnaleźć, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy jeszcze raz, sprawdzając, czy wszystkie dane zostały podane poprawnie.


Wpisałam/wpisałem swój e-mail do formularza i wyświetla się jako niepoprawny. Co się dzieje?
Na pewno nic strasznego. Na 99% powodem jest dodanie zbędnej spacji po wpisaniu adresu. Nadal nie działa? Jesteś pewna/pewny, że nie ma literówki w adresie? Ok, wierzymy Ci na słowo. Zerknij na punkt wyżej.Na stronie www.mac.pl/malymis nie wyświetla mi się żaden formularz. Co teraz?
Skoro odświeżasz stronę (klawisz F5), masz dostęp do internetu, nie masz pojęcia czy wariuje Twoja przeglądarka internetowa, koniecznie daj nam o tym znać.


Czy po zgłoszeniu do Programu muszę rejestrować się na www.mac.pl (jeśli nie posiadam tam konta)?
Posiadanie konta na stronie www.mac.pl jest konieczne do uzyskania certyfikatu oraz daje możliwość wgrywania zdjęć. Oczywiście bez tego mogą Państwo realizować moduły, ale bez potwierdzenia realizacji Projektu w formie zdjęć nie otrzymają Państwo zaświadczeń.


Nie mogę znaleźć mojej placówki na liście podczas rejestracji.
Oznacza to tylko tyle, że Twojej placówka nie znajduje się jeszcze w naszej bazie. W takim wypadku prosimy o wysłanie pełnych danych palcówki (adres, telefon, NIP, REGON, pełna nazwa e-mail) na adres kontakt@mac.pl, opatrzonych tytułem „Nowa placówka – na potrzeby projektu MAŁY MIŚ”. Wszystko pojawi się w naszej bazie w ciągu 5 dni roboczych!

 

odpowiada1.png

Ratunku! Podałam/podałem prywatny adres przez pomyłkę. Wypełniłam ponownie formularz z adresem placówki. Co się teraz stanie?
Weź głęboki oddech. Spokojnie, Twoje zgłoszenie jest dla nas naprawdę ważne. Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób – wszystko poprawimy w systemie rejestracji zgłoszeń według Twoich wskazówek. Do usług.


Na jaki adres wysłać zdjęcia potwierdzające realizację Projektu?
Na Waszym koncie na stronie www.mac.pl znajduje się zakładka Moje zajęcia, gdzie możecie wgrywać zdjęcia z realizacji Projektu. Prosimy o nie wysyłanie ich na adres mailowy malymis@mac.pl, ponieważ wtedy nie będziemy w stanie wygenerować dla Was imiennych certyfikatów za zakończenie danego modułu.


Litości! Ten projekt śni mi się po nocach, nie mogę przestać o nim myśleć, chyba kompletnie zwariowałam! Co radzicie? Pomocy!
Nic nie poradzimy, uprzedzaliśmy. Wziąłeś/wzięłaś udział w Projekcie na swoją odpowiedzialność. Gdyby kózka nie skakała, toby Misia nie spotkała! Prawda jest taka, że na zmisiowanie niewiele można pomóc. Silne uzależnienie od projektu jest objawem dość typowym, jednak nie znaleziono na niego jeszcze skutecznego antidotum. Tymczasem wybacz, wracamy poczytać.

 

 

 


REGULAMIN

Ostatnia aktualizacja - 14 września 2023 r.


Partner

 

 

 

 


Wypełnij formularz zgłoszeniowy