Chodź odkrywaj świat… i Supersmykiem się stań!
Pamiętacie ostatnią scenę z animacji o spotkaniu Supersmyków w ich bazie - domku na drzewie? Czy Supersmyki dodzwoniły się do nauczycielki? Odpowiedzi szukajcie w supersmykowym premierowym teledysku!

Wierzymy głęboko, że utwór Wam i dzieciom bardzo się spodoba i będziecie nucić go wspólnie. Zaproście Supersmyki do swojego przedszkola – pomogą Wam w codziennych zajęciach śpiewająco!

 

 

 


Chodź odkrywaj świat… i Supersmykiem się stań!
Pamiętacie ostatnią scenę z animacji o spotkaniu Supersmyków w ich bazie - domku na drzewie? Czy Supersmyki dodzwoniły się do nauczycielki? Odpowiedzi szukajcie w supersmykowym premierowym teledysku!

Wierzymy głęboko, że utwór Wam i dzieciom bardzo się spodoba i będziecie nucić go wspólnie. Zaproście Supersmyki do swojego przedszkola – pomogą Wam w codziennych zajęciach śpiewająco!

 


 

Seria Supersmyki została stworzona w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli, którzy poszukują kreatywnych rozwiązań oraz inspiracji do codziennej pracy z przedszkolakami.

Publikacje przeznaczone są dla tych nauczycieli, którzy cenią sobie rzetelne metodyczne wsparcie, a jednocześnie chcą korzystać z własnego doświadczenia i sprawdzonych sposobów uczenia i wychowania. Materiał przygotowany został w duchu pedagogiki twórczości i pedagogiki zabawy.

Połączenie tych dwóch metod wspiera holistyczny rozwój dziecka. Takie podejście opiera się na teraźniejszych możliwościach dzieci, ich potrzebach i preferencjach oraz na dążeniu do przygotowania najmłodszych do wyzwań przyszłości.

W serii Supersmyki spotkać można kilka rodzajów graficznego ujęcia omawianych zagadnień. Zjawiska znane dziecku z codziennego życia to materiały doskonale prezentujące się na zdjęciach. Barwne, ciepłe ilustracje wspaniale obrazują treści opowiadań. Przejrzyste, uporządkowane strony z zadaniami zostały zaprojektowane tak, by nie zaburzać percepcji dziecka i jednocześnie skupiać jego uwagę na wydzielonym fragmencie strony

Ten sam temat może być realizowany równolegle w obu grupach wiekowych, choć zadania dla 5-latków i 6-latków różnią się treścią. Dzieci poznają to samo zagadnienie, jednak analizują je na dwóch różnych płaszczyznach, dostosowanych do ich wieku i możliwości. Pozwala to na wymianę doświadczeń w grupie łączonej.

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje chęć poznawania i opisywania otaczającego je świata. Jak to wykorzystać? Pobudzając ich ciekawość za pomocą pytań oraz dostarczając im zadań, w których będą mogły wykorzystać posiadaną wiedzę, umiejętności, a także doświadczenia, o które wzbogaciły się w danym dniu.


dr Alicja Mironiuk
AUTORKA PAKIETU

Nauczycielka wychowania przedszkolnego i języka angielskiego. Wykładowca akademicki na kierunkach związanych z pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną. Autorka wielu publikacji dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i nie tylko.


mgr Monika Sobkowiak
AUTORKA PAKIETU

Nauczycielka wychowania przedszkolnego i neurologopeda z Wrocławia. Autorka poradników oraz licznych publikacji dla rodziców, nauczycieli i dzieci, a także bajek i gier edukacyjnych. Twórca licznych szkoleń i wykładów dla nauczycieli. Prowadzi bloga www.panimonia.pl, któremu w mediach społecznościowych zaufało 65 tysięcy nauczycieli i rodziców.


mgr Anna Banaś
AUTORKA PAKIETU

Redaktor merytoryczny w Grupie MAC S.A., ma 10-letnie doświadczenie zawodowe. Ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym, kierunek: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Autorka i współautorka pakietów do przedszkola i pomocy dydaktycznych.


mgr Wiesława Żaba-Żabińska
KONSULTACJE MERYTORYCZNE

Ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach i Akademię Świętokrzyską w Kielcach. Ma wieloletni staż pracy w przedszkolu. Autorka i współautorka książek, kart pracy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz programów wychowania przedszkolnego, przewodników metodycznych i różnych publikacji pomocniczych dla nauczycieli.

Jesteś zainteresowana/y prezentacją oferty w Twojej placówce?

POZIOM A
sugerowana grupa wiekowa
TRZYLATEK

POZIOM A+
sugerowana grupa wiekowa
CZTEROLATEK

POZIOM B
sugerowana grupa wiekowa
PIĘCIOLATEK

POZIOM B+
sugerowana grupa wiekowa
SZEŚCIOLATEK

Pomagamy przedszkolakom rozwijać umiejętności matematyczne!
Klocki Nemi to wyjątkowa pomoc dydaktyczna ułatwiająca dzieciom łatwe i szybkie liczenie w pamięci bez konieczności pisania liczb.
Dzięki nim przedszkolaki będą ze zrozumieniem rozwiązywać zadania matematyczne, a nauka liczenia stanie się wspaniałą przygodą.
Rozłóż kolorowe klocki, zaproś dzieci do zabawy i pokaż im łatwą matematykę!

Pomoc dydaktyczna - o szczegóły pytaj Konsultanta oświatowego

Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Wykorzystaj 80 kolorowych plansz podczas pracy z przedszkolakami. Odkryj przed nimi świat, który dzięki kodom QR na wybranych kartach ożyje w postaci dźwięków.

Duży rozmiar tablicy 41 x 59 cm pozwoli Ci na wyraźne przedstawienie szczegółów, a żywe kolory uatrakcyjnią każde zajęcia. Jest na co popatrzeć! Tablice wprowadzają najmłodszych w świat przyrody, ekologii, historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie.

ZOBACZ TABLICE - POZIOM A/A+
ZOBACZ TABLICE - POZIOM B/B+

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych pomocy dydaktycznych

Produkty od Wydawnictwa MAC Edukacja uatrakcyjnią zabawę z dziećmi, podniosą komfort Państwa pracy oraz pomogą w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych.

Poznaj kompletną ofertę na 2024!

  • Poznaj najnowsze cykle!
  • Odkryj wyjątkowe pomoce dydaktyczne!
  • Wybieraj materiały dostosowane do Ciebie i Twoich podopiecznych!
ZOBACZ KATALOG