663b3440165d3d608702c97011343788be765f55.jpeg

 

Numer dopuszczenia MEN - 1207/2023

Cykl Edukacja dla bezpieczeństwa, zgodnie z podstawą programową, wskazuje zagrożenia, które młody człowiek napotyka we współczesnej rzeczywistości. Uczy, jak dbać o bezpieczeństwo w różnych aspektach – w wymiarze państwowym i na co dzień. Podaje, jak postępować w wypadku doznania urazu i jak skutecznie nieść pierwszą pomoc osobom rannym lub chorym. Dostarcza także wiadomości i umiejętności proobronnych przydatnych w razie wystąpienia zagrożenia wojennego. 
 

 

 

AUTOR

Dariusz Piasecki

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, ukończył: filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowe studia z przysposobienia obronnego i edukacji dla bezpieczeństwa, podyplomowe studia z historii. Instruktor strzelectwa sportowego bojowego i z broni szczególnie niebezpiecznej, instruktor obrony cywilnej, członek Powiatowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania (POADA) w Szydłowcu.

Ukończył kurs instruktora pierwszej pomocy organizacji Emergency First Response (której centrala znajduje się w Bristolu, USA). Aktywnie promuje umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzi, oparte na autorskim programie nauczania, zajęcia z przedmiotu ratownictwo przedmedyczne. Przygotowana przez niego młodzież przeprowadziła ponad 40 pokazów udzielania pierwszej pomocy, m.in. przed słuchaczami uniwersytetu trzeciego wieku oraz na międzynarodowym seminarium szkoleniowym karate kyokushin.

 

 

Jesteś zainteresowana/y prezentacją oferty w Twojej placówce?

ZOBACZ POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SERIĘ

 


POZNAJ MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DLA SERII

663b3440165d3d608702c97011343788be765f55.jpeg

Podręcznik

Podstawowe narzędzie pracy nauczyciela i ucznia. Starannie zaprojektowana szata graficzna, przemyślana struktura podręcznika oraz czytelna nawigacja ułatwiają naukę edukacji dla bezpieczeństwa. Dzięki zachowaniu właściwych proporcji tekstu oraz ilustracji publikacja jest przyjazna uczniom. Ponadto kształtuje w młodych ludziach odpowiedzialną i patriotyczną postawę.
253fe85dbd1a4b4cede4e34c9341deac512541cd (1).jpg

Przewodnik metodyczny

Publikacja zawiera liczne materiały dydaktyczne stanowiące wsparcie dla nauczycieli w codziennej pracy. Zostały w niej umieszczone m.in. rozkład materiału, plan wynikowy, scenariusze lekcji, karty pracy i sprawdziany.

253fe85dbd1a4b4cede4e34c9341deac512541cd (2).jpg

Multibook

Podręcznik w wersji cyfrowej, wzbogacony atrakcyjnymi zasobami multimedialnymi, np.: pokazami slajdów, ćwiczeniami interaktywnymi, filmami instruktażowymi, w tym filmami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz galeriami zdjęć. Taka forma przedstawiania treści jest bliska uczniom, dzięki czemu nauka przedmiotu jest bardziej atrakcyjna i sprzyja zrozumieniu zaprezentowanych zagadnień.

 

edb.png

 

Zobacz koncepcję serii

 

Zachęcamy do przejrzenia materiałów okazowych - fragmentu podręcznika dotyczącego wybranego działu. Materiał pochodzi z publikacji dla klasy 8. 

 

 

 


Chcesz poznać bliżej cykl EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA?

Jesteś zainteresowana/y otrzymaniem swojego podręcznika do klasy 8 w wersji drukowanej? Wypełnij formularz.