Aktywna Tablica – wnioski tylko do 27 października!

Oct 23, 2020
tagi: rządowe

Lada dzień rząd ogłosi nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Aktywna tablica”. Czasu na ich złożenie będzie bardzo mało, zatem zachęcamy do skorzystania z gotowych dokumentów i sprawnego wypełnienia z naszą pomocą.

Szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa lub szkoła za granicą może wnioskować o udzielenie wsparcia finansowego w 2020 r. na zakup: laptopów, tablic interaktywnych, projektorów, interaktywnych monitorów dotykowych oraz nagłośnienia.

Z programu „Aktywna tablica” w 2020 roku mogą skorzystać:

  1. szkoły podstawowe, które nie otrzymały wsparcia finansowego
    w poprzedniej edycji programu w latach 2017-2019;
  2. szkoły ponadpodstawowe.

 

Harmonogram:

  • do 27 października br. – złożenie wniosku przez szkołę do organu prowadzącego
  • do 29 października br.organy prowadzące składają wnioski ze szkół do wojewodów
  • do 3 listopada br. - kwalifikacja wniosków przez wojewodów
  • do 30 listopada br. - przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych.

Gorąco zachęcam szkoły do udziału w Programie rządowym „Aktywna tablica”, a tym samym do podejmowania działań związanych z rozwijaniem kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na program „Aktywna tablica” w latach 2020–2024 przewidziana jest łączna kwota 361 455 000 zł, z budżetu państwa, z czego 35 000 000 zł w 2020 r. Program będzie finansowany w 80 procentach ze środków budżetu państwa i w 20 procentach z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

Zaufaj doświadczonym!

Eksperci Grupy MAC dostarczyli ponad 5000 sztuk produktów sprzedanych w ramach projektu Aktywna Tablica, zamontowali ponad 6000 urządzeń, przeprowadzili kilkaset szkoleń z obsługi urządzeń TIK. Zachęcamy do współpracy!

Eksperci Grupy MAC dostarczyli już ponad 5000 sztuk produktów sprzedanych w ramach poprzednich edycji projektu Aktywna Tablica, zamontowali ponad 6000 urządzeń, przeprowadzili kilkaset szkoleń z obsługi urządzeń TIK. Zachęcamy do współpracy!

Więcej na: https://www.mac.pl/aktywnatablica