Beata Pawlikowska o nauczaniu geografii

Feb 23, 2021

Już od 9 marca na mac.pl/geografia nauczyciele będą mogli oglądać wywiad z Beatą Pawlikowską, popularną pisarką, podróżniczką i dziennikarką. W rozmowie pt. „Podróże kształcą, lekcje inspirują” Beata Pawlikowska, która jako pierwsza kobieta w historii przeszła na piechotę dżunglę Darién, uznawaną za najbardziej malaryczną dżunglę świata, opowie o latach szkolnych i lekcjach geografii oraz o tym, co zainspirowało ją do odkrywania świata.

- To będzie moje pierwsze spotkanie z nauczycielami geografii od czasu, kiedy skończyłam szkołę – mówi o wywiadzie Beata Pawlikowska.

Widzowie dowiedzą się z wywiadu również o tym, co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie, w którym będzie można wygrać książkę „Blondynka na Hawajach” Beaty Pawlikowskiej z autografem autorki.

W rozmowie nie zabraknie odpowiedzi na pytanie, jak inspirować uczniów na lekcjach geografii i zachęcić ich do poznawania świata. 
Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących geografii w szkole podstawowej do oglądania rozmowy z Beatą Pawlikowską – dostępnej bezpłatnie już od 9 marca na stronie www.mac.pl/geografia

Co należy zrobić, aby obejrzeć specjalne wydanie wywiadu? Po prostu zapisać w kalendarzu datę 9 marca i odwiedzić w tym dniu stronę www.mac.pl/geografia  - tam również zostaną opublikowane informacje o szczegółach konkursu.

Beata Pawlikowska udzieliła specjalnego wywiadu wydawnictwu MAC Edukacja, wydawcy serii podręczników do klas 1-8 szkoły podstawowej, w tym podręcznika do geografii zgodnego z najnowszą podstawą programową. Polskie wydawnictwo od ponad 30 lat wspiera nauczycieli, a także rozwój przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych wydając wysokiej jakości karty pracy, podręczniki, ćwiczenia i materiały edukacyjne, w tym interaktywne zasoby.


Zapraszamy od 9 marca na www.mac.pl/geografia