E-konferencja – zdrowe warsztaty kulinarne z Piotrem Kucharskim

Oct 25, 2017

Twojemu dziecku nie smakuje kasza jaglana? Przygotuj ją razem z nim! Deser oznacza tylko jedno - słodki batonik lub chipsy? Pokaż dziecku, że coś słodkiego można przygotować wspólnie w domu, a biały cukier wcale nie musi być jego przyjacielem! Zdrowe odżywianie nie jest nudne, a dostarczanie dziecku niezbędnych produktów gwarantuje prawidłowy rozwój. O tym m.in. przekonują nasi eksperci.

Według danych Instytutu Żywności i Żywienia na nadwagę i otyłość cierpi już co piąte dziecko w wieku przedszkolnym. Wpływ na to mają przede wszystkim złe nawyki żywieniowe. W uzyskaniu prawidłowej równowagi  w codziennym odżywianiu pomoże nam piramida żywieniowa. Graficznie przedstawia ona zasady zdrowego odżywiania. Mówi o tym, jak komponować swój jadłospis, tak by postępować z korzyścią dla zdrowia dzieci.  O tym, jakie wartości przedstawia aktualna piramida żywieniowa mówi nasz ekspert Marta Brajbisz z Instytutu Żywności i Żywienia.

Kreatywne warsztaty kulinarne pokazują jak w świetny sposób można spędzić czas z dzieckiem lub przygotować ciekawą lekcję w szkole. Wspólne gotowanie z Piotrem Kucharskim udowadnia, że zdrowe odżywianie wcale nie jest nudne, a produkty, które często zakładamy, że dzieci ich nie polubią, z sukcesem mogą znaleźć się w codziennym jadłospisie.

Zapraszamy do obejrzenia warsztatów kulinarnych z Piotrem Kucharskim, które powstały przy współpracy firmy KUPIEC oraz Instytutu Żywności i Żywienia.  W tym odcinku dowiemy się, co powinnyśmy wykluczyć z codziennego jadłospisu oraz jakie produkty są niezbędne w zdrowym i prawidłowym odżywianiu, czyli poznamy piramidę żywieniową. Praktyczna lekcja to z kolei porady naszego kucharza, gotowanie i smakowanie przyrządzonych potraw wspólnie z dziećmi.

Premiera e-konferencji już 26 października (czwartek) o godz. 15:00

Pysznie zapraszamy - zapisz się już dziś!