Matematyka w technice, czyli kolejne przygody Natalki i Antka

Mar 1, 2022

Mierzymy, przycinamy i przymierzamy – tak w skrócie można opisać kolejny moduł programu Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki, który startuje już 1 marca. Do wspólnej zabawy i nauki zapraszamy uczniów klasy 1-3!

Tym razem na najmłodszych uczniów czekają techniczne zagadki i zmagania. Dzieci wspólnie z nauczycielem odkrywać będą, jak umiejętności matematyczne przydają się podczas wykonywania prac technicznych. Zadaniem uczniów będzie wykonanie karmnika dla ptaków. Zanim jednak najmłodsi przystąpią do działania, wspólnie przemyślą projekt wykonania domku, zastanowią się, jakich  materiałów użyć i jak je odpowiednio przygotować.

Nauczyciele będą także mieli okazję porozmawiać z uczniami o ekologii i recyklingu, a także o tym, w jaki sposób można wspierać zwierzęta zwłaszcza zimą.

Pierwszy moduł projektu Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki, który dotyczył kuchni cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. W I module „Matematyka w kuchni” uczestniczyło blisko 12 tysięcy uczniów. 

Więcej o projekcie na stronie https://www.mac.pl/natalkaiantek