Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Oct 6, 2021

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie bibliotek szkolnych i przedszkolnych z rządowego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25 na zakup książek i wyposażenia. Termin składania wniosków na rok 2022 upływa już 31 października br. Czasu pozostało zatem niewiele, warto wypełnić wniosek i otworzyć nowy rozdział biblioteki! Grupa MAC przygotowała specjalne zestawy i wnioski.

 

Program pozwala sfinansować zakup książek dla placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych, w tym zakupy lektur szkolnych i nagród dla uczniów. W szkołach przewidziano także dofinansowanie na zakup elementów wyposażenia do biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo.
O dofinansowanie dla bibliotek szkolnych oraz przedszkoli mogą starać się organy prowadzące, a wysokość wsparcia finansowego będzie zależna od liczby dzieci/uczniów w określonej placówce (szkole lub przedszkolu). Wnioski składają dyrektorzy placówek uprawnionych do udziału w projekcie do organów prowadzących.

Grupa MAC S.A., która od lat wspiera aktywnie projekty promujące czytelnictwo, przygotowała aż 13  różnych zestawów spełniających kryteria programu oraz zestawy książek uznanego wydawnictwa Dwukropek. Wystarczy pobrać gotowy wniosek i złożyć go w terminie.

Dodatkowych informacji oraz pomocą w złożeniu wniosku służą konsultanci oświatowi MAC – www.mac.pl/kontakt 

Wyposażenie i nowe technologie dla biblioteki:
Wybierz dla swojej biblioteki nowoczesny sprzęt multimedialny wraz z oprogramowaniem edukacyjnym oraz niezbędnymi akcesoriami komputerowymi. Zwiększ komfort korzystania z biblioteki uczniom i personelowi. Nasza oferta do najlepsze oparcie dla Twojej biblioteki.

Zestaw książek do biblioteki:
Wzbogać księgozbiór szkolny o najlepszą literaturę dla dzieci renomowanego wydawnictwa Dwukropek. Spraw, aby każde spotkanie z książką było dla uczniów wspaniałą, niezapomnianą przygodą.

Kochamy czytanie!

Wiemy, jak ważne jest czytanie i dostęp do wartościowych książek! Wspieramy aktywnie akcje promujące czytanie, m.in. ogólnopolski projekt dla przedszkoli „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” i dla szkół „Czytam z klasą”.

 

POBIERZ ULOTKĘ

POBIERZ WNIOSKI

Zaufaj nam i otwórz nowy rozdział w historii Twojej biblioteki szkolnej
wspólnie z Grupą MAC!

Skontaktuj się z nami – nr tel. DOK: 41 366 55 55.

Więcej informacji:

Maksymalna wysokość wsparcia finansowego wynosi:

 1. dla placówek wychowania przedszkolnego, do których uczęszcza:
 1. nie więcej niż 25 dzieci – 1500 zł,
 2. od 26 do 75 dzieci – 2500 zł,
 3. więcej niż 75 dzieci – 3000 zł;
 1. dla szkół i szkół w ORPEG, w których liczba uczniów wynosi nie więcej niż 70, z wyjątkiem szkół polskich – 3000 zł;   dla szkół i szkół w ORPEG, w których liczba uczniów wynosi od 71 do 170, z wyjątkiem szkół polskich – 4000 zł;
 2. dla szkół i szkół w ORPEG, w których liczba uczniów wynosi więcej niż 170, z wyjątkiem szkół polskich – 12 000 zł;
 3. dla bibliotek pedagogicznych – 3000 zł;
 4. dla szkół polskich, w których liczba uczniów wynosi:
 1. nie więcej niż 70 – 2500 zł,
 2. od 71 do 170 – 3000 zł,
 3. więcej niż 170 – 4500 zł.

Informacja na stronie rządowej:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rozpoczyna-sie-realizacja-priorytetu-3-narodowego-programu-rozwoju-czytelnictwa-20-na-lata-2021-2026?fbclid=IwAR1rjX2KcSARShKmOgcbA_fGWbZBgvYxQgF1m4V7iNvKNYzMsIx2Zf2SwxU