Seria podręczników do muzyki z rekomendacją Artura Orzecha

Mar 17, 2023

Wydawnictwo MAC Edukacja od ponad 34 lat wspiera nauczycieli, rodziców, dostarczając wartościowe materiały edukacyjne przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych. Od niedawna, do grona osób wspierających kielecką firmę dołączył Artur Orzech – muzyk i dziennikarz muzyczny.

- Młodym ludziom należy podpowiadać i pokazywać wartościowe nurty w muzyce i to nie tylko tej współczesnej. Przypominając o tym, że coś co dziś nazywamy muzyką klasyczną, dla osób, które żyły w czasach Mozarta, Bacha czy Beethovena to była współczesność. Warto młodych słuchaczy kształtować i podpowiadać co jest szlachetne, wartościowe, a co przyjmą do siebie to ich wola – mówi Artur Orzech, muzyk, dziennikarz muzyczny i Ambasador podręczników do muzyki Wydawnictwa MAC Edukacja.

Jak powinien wyglądać dobry podręcznik do muzyki? – Powinien być pewną bazą, bardzo dobrze skonstruowaną i ciekawą dla młodego człowieka. To nie mogą być tylko kartki zapisane drukiem, językiem encyklopedycznym. Podręcznik powinien być pisany przystępnie, bazując jednocześnie na możliwościach audiowizualnych. Z całą odpowiedzialnością przeczytałem podręczniki do muzyki Wydawnictwa MAC Edukacja. Bardzo cieszy mnie zamysł interaktywności „Akademii młodego melomana”. Nie wystarczy powiedzieć, że jakiś utwór Mozarta, Bacha czy Pendereckiego jest cenny współcześnie, ale należy go pokazać. Tak właśnie jest w podręczniku MACa – dodaje Artur Orzech.

Zobacz serię podręczników do muzyki Wydawnictwa MAC Edukacja: https://www.mac.pl/szkola-podstawowa/muzyka