Spotkania z e-podręcznikiem

Sep 1, 2015

W roku szkolnym 2015/16 dzieci klas pierwszych mogą korzystać z e-podręcznika stworzonego z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Interaktywne e-podręczniki dla klasy 1 już są dostępne. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mogą wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach informacyjno-wdrożeniowych i otrzymać imienny certyfikat. Organizatorem spotkań jest Grupa Edukacyjna S.A., autor e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej, przygotowanego na zlecenie Ośrodka Edukacji Narodowej, agendy MEN.

Podczas spotkań nauczyciele zostaną w praktyczny sposób przeszkoleni z zakresu metodyki oraz merytoryki nauczania przy pomocy e-podręcznika. Autorzy e-podręcznika przedstawią także kwestie techniczne jego działania oraz możliwości.
E-podręcznik – pomoc naukowa na miarę XXI wieku

E-podręcznik dla klas 1-3 to nowatorskie interaktywne rozwiązanie. Oferuje on nauczycielom ważne wsparcie w edukacji najmłodszych uczniów. Aby wykorzystać pełnię możliwości, warto poznać jego obsługę. W tym celu autor e-podręcznika, Grupa Edukacyjna S.A. wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji organizuje serię bezpłatnych spotkań informacyjno-wdrożeniowych. Podczas warsztatów nauczyciele zostaną w praktyczny sposób przeszkoleni z zakresu metodyki nauczania przy pomocy e-podręcznika.
Wydarzenia potrwają do końca września.

Zapraszamy do udziału! Nauczyciele otrzymają imienny certyfikat.

Prosimy o potwierdzenie przybycia telefonicznie: 801-802-102, 801-808-102; e-mail: kontakt@ge.edu.pl.

Liczba miejsc ograniczona!

NAUCZYCIELU - ZAPISZ SIĘ NA KONFERENCJĘ:
Zgłoś swój udział w Dziale Obsługi Klienta Grupy Edukacyjnej S.A.
801-802-102, 801-808-102

– Założeniem Grupy Edukacyjnej, jako wydawcy, było stworzenie pomocy dydaktycznej, której innowacyjna forma i przemyślana zawartość zachęci dzieci do systematycznej pracy nie tylko w szkole, ale także w domu czy podczas wizyty u dziadków. Co ważne, z e-podręcznika dziecko będzie mogło skorzystać także w podróży - na laptopie lub tablecie. Bajkowe, fantastyczne postaci oraz ciekawe, niepowtarzalne historie będą dla uczniów atrakcyjne i zachęcające. To ważne, by nauka i zabawa szły w parze, stymulując naturalną, dziecięcą ciekawość oraz pragnienie zdobywania wiedzy - mówi dr Beata Szurowska, adiunkt w Instytucie Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji Akademii Pedagogiki specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.     

 
– Odważnie wkraczamy w świat cyfrowej szkoły. Cieszymy się, że nasze kompetencje w opracowywaniu podręczników zostały docenione i dostrzeżone przez MEN. Jako jedyny wydawca bierzemy udział w projekcie e-podręczniki
– mówi Seweryn Kubicki, Prezes Zarządu Grupy Edukacyjnej S.A., właściciela marek tak uznanych wydawnictw jak MAC Edukacja i Juka. – Zapraszamy do korzystania z e-podręcznika. Nauczyciele i uczniowie znajdą w nim bogate zasoby edukacyjne, m.in. karty pracy, liczne ćwiczenia interaktywne, setki zdjęć, teksty literackie, filmy edukacyjne, animacje i historyjki obrazkowe. Warto odkryć fascynujący świat Zgrzyciaków, bohaterów e-podręcznika.