Trudne zadanie: relacji budowanie

May 4, 2022

To, w jaki sposób będziemy nawiązywać kontakty z rówieśnikami w klasie czy szkole, rzutuje na nasze późniejsze życie. Dlatego eksperci „Szkoły wsparcia” podpowiadają, w jaki sposób pomoc najmłodszym nawiązywać i utrzymywać relacje, szczególnie w zmieniającej się rzeczywistości.

Relacje - jak wspierać uczniów w budowaniu relacji rówieśniczych? Na to pytanie staramy się znaleźć odpowiedzi w czwartym już module „Szkoły wsparcia”. Psychologowie i psychoterapeuci przygotowali karty pracy, scenariusze lekcyjne, webinary oraz artykuły specjalistyczne.

- Nie zapominajmy, że równie ważne, co zapoznawanie ze światem przyrody, jest nawiązywanie relacji w grupie, tak, aby więzi między dziećmi budowały się we właściwy sposób. – mówi psycholog dr Aleksandra Piotrowska - Wychowujemy dzieci po to, aby w przyszłości umiały tworzyć relacje – dodaje Ambasador projektu „Szkoła wsparcia”.

Nauczyciele i rodzice mogą skorzystać z porad ekspertów, którzy zastanowią się, w jaki sposób cyfryzacja wpływa na budowanie trwałych relacji i czy komunikacja między rodzicami a nauczycielami ma wpływ na uczniów. Psychologowie zaproponują także zestawy zabaw integracyjnych, które można przeprowadzić w szkole i w domu.

Zobacz jeszcze, co przygotowaliśmy dla Ciebie i Twoich uczniów w „Szkole wsparcia”