Video e-konferencja z Jolantą Okuniewską

Feb 1, 2016

O potencjale nowych technologii porozmawiamy z jedynym nauczycielem z Polski startującym w konkursie Global Teacher Prize

Jak wykorzystać potencjał nowych technologii w nauczaniu? Czy można zwiększyć zaangażowanie uczniów sięgając po takie narzędzia? Nowe technologie będą tematem e-konferencji z udziałem pani Jolanty Okuniewskiej, jedynej polskiej nauczycielki nominowanej do Global Teacher Prize, autorki bloga Tableszyt w okładce w motyle.

Jolanta Okuniewska, będzie gościem video e-konferencji dla nauczycieli już w ten czwartek, 4. lutego o godz. 18.00 na stronie www.ekonferencje.mac.pl

Podczas e-konferencji pt. „Jak zwiększyć zaangażowanie uczniów, wykorzystując nowe technologie?” ekspert spotkania podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z wykorzystywania Internetu, aplikacji i tabletów na zajęciach w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie.

Tuż po wirtualnym spotkaniu 4. lutego na profilu http://www.facebook.com/macedukacja nauczyciele będą mogli porozmawiać z ekspertem, panią Jolantą Okuniewską. To wyjątkowa okazja do publicznej dyskusji z gościem spotkania w gronie nauczycieli. Będą mieli również okazję obejrzeć prezentację oprogramowania Samsung School. Udział w e-konferencji jest bezpłatny.

Planowany czas trwania: ok. 1 godz.

E-konferencje, czyli nauczyciele z pan brat z internetem

Wirtualne spotkania w Internecie organizowane przez wydawnictwo MAC Edukacja - www.ekonferencje.mac.pl – to cykl video e-konferencji podnoszących kwalifikacje zawodowe.

E-konferencje z udziałem największych autorytetów z dziedziny edukacji, psychologii i pedagogiki dotyczą ważnych tematów dla nauczycieli i osób zarządzających oświatą, istotnych z punktu widzenia wychowawczo-edukacyjnego. Poprzedni sezon internetowych e-konferencji spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Każdy odcinek gromadzi przed komputerami kilka tysięcy pedagogów w całym kraju.

Sukces poprzedniej edycji zachęcił organizatora – wydawnictwo MAC Edukacja – do kontynuacji projektu. Na potrzeby nowego cyklu przygotowano i zaaranżowano nowe studio telewizyjne, wprowadzono nową scenografię oraz wykorzystanie nowoczesnego sprzętu technologicznego dostarczanego specjalnie przez firmę Samsung Polska.

Dotychczas w trakcie pierwszego sezonu wyemitowano 17 spotkań - odcinki można nadal oglądać bezpłatnie na stronie www.ekonferencje.mac.pl Gośćmi internetowych konferencji były dotychczas m.in.: Dorota Krzywicka, dr Aleksandra Piotrowska, dr Hanna Hamer, Marta Żysko-Pałuba, Wiesława Żaba-Żabińska, dr Beata Szurowska, Agnieszka Balla.

Video spotkania adresowane są do nauczycieli i dyrektorów szkół oraz przedszkoli zainteresowanych rozwojem zawodowym – nauczyciel po każdym premierowym odcinku otrzymuje imienny certyfikat udziału.

Przeczytaj więcej: