Wnioski Aktywna tablica tylko do 3 września

Sep 1, 2021
tagi: rządowe

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało termin przyjmowania wniosków do programu Aktywna tablica – to najbliższy piątek, 3 września. Czasu jest zatem bardzo mało – zobacz, jak skorzystać z programu. Konsultanci oświatowi służą pomocą również w te dni.

Rozporządzenie doprecyzowujące zasady w programie Aktywna tablica, w tym na 2021 rok, pojawiło się wczoraj w Dzienniku Ustaw w godzinach wieczornych. Ostateczny termin składania wniosków przez dyrektorów szkół do programu Aktywna Tablica mija 3 września, piątek (dotychczasowa data to 4 września, sobota). Nowa wersja rozporządzenia nie wprowadziła znaczących zmian w stosunku do projektu rozporządzenia, poza terminem złożenia wniosków.

Dodatkowo, jak udało nam się ustalić w Kuratorium Oświaty w Kielcach, do wniosków wprowadzamy zarówno liczbę uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności, jak i opiniami psychologiczno-pedagogicznymi. Opinia musi być wystawiona przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, a nie przez pedagoga szkolnego lub psychologa indywidualnego.

Trzymamy rękę na pulsie, śledzimy zmiany w programie Aktywna tablica. Zachęcamy do obejrzenia najnowszego webinaru o Aktywnej tablicy – to esencja informacji, kto i w jaki sposób może wykorzystać przyznane dofinansowanie https://youtu.be/zWumX5sYhhQ

Zachęcamy do zgłoszenia szkoły w programie Aktywna Tablica. W latach 2021-2024 rząd dofinansuje placówkom oświatowym zakup nowoczesnych technologii, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii, laptopów oraz zestawów dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Więcej o programie Aktywna Tablica: https://www.mac.pl/aktywnatablica

Pamiętaj – termin złożenia wniosku Aktywna tablica – tylko do 3 września, piątek.

Kontakt z naszymi konsultantami oświatowymi – www.mac.pl/kontakt