Wydawnictwo MAC Edukacja z pomocą dla zdalnej edukacji

Mar 17, 2020

Ponad 1800 animowanych modeli 3D, filmy edukacyjne, zdjęcia, gotowe zadania i ćwiczenia interaktywne udostępnia od dzisiaj bezpłatnie wydawnictwo MAC Edukacja w odpowiedzi na potrzeby uczniów i nauczycieli przebywających w domach. Dostęp do biblioteki wart rocznie 929 zł wydawnictwo zdecydowało się udostępnić od dzisiaj do końca kwietnia. To jeden z przykładów serii działań, które podjęło wydawnictwo wspierające nauczycieli i uczniów już od ponad 30 lat.

Wyobraźmy sobie lekcję z anatomii człowieka czy budowy ucha, wystarczy wtedy oprzeć się na lekcji w podręczniku, a następnie pogłębić wiedzę w atrakcyjny sposób poprzez animacje i grafiki 3D, eksperymentując i uczyć się poprzez zabawę. Dzięki udostępnionym dzisiaj przez MAC Edukacja zasobom to możliwe również w domu. Aby otrzymać bezpłatny dostęp do bogatej biblioteki wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.mac.pl/publikacje

- W tym wyjątkowym okresie wspólnie dbamy o to, aby edukacja trwała nadal – mówi Grzegorz Kowalski, prezes wydawnictwa MAC Edukacja, należącego do Grupy MAC S.A. - Aby ułatwić zdobywanie wiedzy i sprawić, aby była ona atrakcyjna, angażująca również w warunkach domowych, podjęliśmy w wydawnictwie MAC Edukacja decyzję o udostępnieniu bezpłatnie bogatej biblioteki zasobów interaktywnych Mozabook – nauczycielom, rodzicom, uczniom. Było to możliwe dzięki współpracy z węgierską firmą Mozaik.

Mozabook to m.in. ponad aż 1800 animowanych modeli 3D, wiele scen pozwala uczniom na wirtualny spacer. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć swoje prezentacje i wzbogacać je dostępnymi w mediatece interaktywnymi plikami 3D, filmami edukacyjnymi, zdjęciami, gotowymi zadaniami lub własnymi plikami. MozaBook dostępny w ofercie MAC Edukacja to bogactwo zasobów nauczania, takich jak: aplikacje tematyczne, gry i modele 3D, obejmujących wszystkie przedmioty – od zerówki po klasy maturalne, przykuwających uwagę uczniów i ułatwiających zrozumienie treści nauczania. Z oprogramowania można korzystać również na tabletach z systemem IOS i Android oraz laptopach z systemem Windows.

- Mamy nadzieję, że udostępnione bezpłatnie bogate zasoby sprawią, że nauka sprawi wiele radości, a poprzez zabawę wprowadzi uczniów w świat edukacji, bez względu na to, gdzie obecnie się znajdują – mówi Maria Zdziech z wydawnictwa MAC Edukacja, która codziennie w grupie @ktywni w serwisie Facebook udziela porad nauczycielom, jak korzystać z zasobów internetowych i efektywnie prowadzić lekcje on-line.

Dołącz do licznej grupy @ktywni na Facebooku – publikujemy tam porady, jak korzystać z interaktywnych zasobów https://www.facebook.com/groups/MacAktywni/

Zespół wydawnictwa udostępnił również na swojej stronie podręczniki i ćwiczenia MAC Edukacja w wersji cyfrowej, dzięki czemu nauczyciele i uczniowie mogą mieć swobodny dostęp do materiałów w tym wyjątkowym okresie.

O kolejnych działaniach pn. „Edukacja trwa nadal” wydawnictwo informuje na stronie www.mac.pl