Zgłoś szkołę do sprawdzianu Omnibus

Feb 1, 2021

1 lutego rozpoczynają się zapisy do 6. edycji Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS, organizowanego po raz kolejny przez wydawnictwo MAC Edukacja. Celem OMNIBUSA jest sprawdzenie umiejętności i wiedzy uczniów klas trzecich z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Szkołę może zgłosić dyrektor szkoły.

Sugerowane terminy sprawdzianów w tym roku:

  • 27 kwietnia 2021 – język polski
  • 28 kwietnia 2021 – matematyka
  • 29 kwietnia 2021 – przyroda.

Efektem sprawdzianu OMNIBUS są nie tylko wyniki poszczególnych uczniów na tle klasy, ale również wyniki całej klasy na tle innych klas danej szkoły. Cenną informacją jest porównanie wyników danej szkoły na tle innych szkół uczestniczących w badaniu, zarówno na tle szkół w powiecie, województwie, jak i w całym kraju.

Dane zostaną opublikowane w postaci raportów przez Wydawnictwo MAC Edukacja w maju br. Wiedza z raportów będzie szczególnie przydatna nauczycielom klas IV, którzy od września będą pracować z tegorocznymi trzecioklasistami.

Omnibus umożliwia postawienie obiektywnej diagnozy kompetencji dziecka kończącego pierwszy etap edukacji. Taka diagnoza jest niezbędna do tego, aby sformułować rekomendacje zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców, i co najważniejsze – dla nauczycieli – mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog, specjalista w zakresie psychologii szkolnej (rozwojowej i wychowawczej), ambasador marki MAC.

Więcej informacji, filmy instruktażowe i zasady przeprowadzenia sprawdzianu oraz harmonogram OMNIBUSA znajdą Państwo na stronie mac.pl/omnibus