Zgrzyciaki ruszyły w Polskę

Oct 14, 2015

Spotkaniem uczniów w kieleckiej szkole podstawowej rozpoczęła się ogólnopolska trasa „Zgrzyciaki witają dzieciaki”! Już wkrótce w wielu miastach w kraju bohaterowie e-podręcznika zawładną szkołami na ten jeden szczególny dzień.

Spotkaniem uczniów w kieleckiej szkole podstawowej rozpoczęła się ogólnopolska trasa „Zgrzyciaki witają dzieciaki”! Już wkrótce w wielu miastach w kraju bohaterowie e-podręcznika zawładną szkołami na ten jeden szczególny dzień.

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach jako pierwsi w Polsce mogli spotkać się z bohaterami interaktywnego podręcznika. Figo, Anima, Eron, Kuba, Julka i profesor Zgrzyt pojawili się w szkolnej sali gimnastycznej wraz z nowoczesnymi tablicami interaktywnymi. Przed ekranami usiadły wszystkie pierwsze klasy i z wielkim zachwytem poznawały historię z e-podręcznika.

- Stworzyliśmy dla dzieci kolorowy świat Zgrzyciaków, sympatycznych bohaterów, którzy będą im towarzyszyć przez najbliższe 3 lata i pomogą w nauce – mówi Adam Cyrański, właściciel Grupy Edukacyjnej S.A., do której należą marki tak uznanych wydawnictw jak MAC Edukacja i Juka.


Zobacz film z spotkania Zgrzyciaków z uczniami w Kielcach.


Z wielką sympatią najmłodsi uczniowie w Kielcach powitali postacie Zgrzyciaków – duże, kolorowe maskotki. Na ten jeden dzień bohaterowie e-podręcznika pojawiły się poza Internetem. Można było uścisnąć rękę Figo, dotknąć Animy i Erona, a nawet przytulić się do profesora Zgrzyta.

Mi najbardziej podobał się Figo, który zamiast brzuszka ma wielką książkę – powiedziała 6-letnia Małgosia. Grupa Edukacyjna S.A. przygotowała komplet e-podręczników dla uczniów klas 1,2,3 i jest jedynym profesjonalnym wydawnictwem w grupie partnerów projektu e-podręczniki realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla uczniów w całej Polsce. E-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej zawiera setki zdjęć, materiałów video, ćwiczeń, dźwięków. A to wszystko jest dostępne bezpłatnie zarówno w szkole, jak i w domu. Wystarczy komputer lub tablet i połączenie z Internetem.
- Zapraszamy do korzystania z e-podręcznika. Nauczyciele i uczniowie znajdą w nim bogate zasoby edukacyjne, m.in. karty pracy, liczne ćwiczenia interaktywne, setki zdjęć, teksty literackie, filmy edukacyjne, animacje i historyjki obrazkowe - mówi Seweryn Kubicki, prezes zarządu Grupy Edukacyjnej S.A.

Zobacz, kiedy i gdzie uczniowie spotkają się ze Zgrzyciakami na www.zgrzyciaki.pl !