Bralczyk, Rusinek i Rozenek dla czytelników „Z Klasą”

Apr 28, 2017

Cenne rady, opinie i komentarze profesora Jerzego Bralczyka, dr Michała Rusinka i Jacka Rozenka przeczytają Państwo w najnowszym bezpłatnym kwartalniku dla nauczycieli „Z Klasą”. Magazyn ukazał się w dwóch wersjach – dla nauczycieli szkół podstawowych i dla nauczycieli przedszkola. Zachęcamy do pobrania numeru.

Czytelnicy w najnowszym wydaniu znajdą cenne artykuły o metodyce, porady przydatne w codziennej pracy nauczyciela, wywiady z ciekawymi osobami, przegląd wydarzeń kulturalnych.

Zbliżające się wakacje to tylko z pozoru czas wypoczynku. Dla wielu placówek to okres remontów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, planując pracę, i jak pozyskać finansowanie, między innymi na wyposażenie sal tematycznych w szkołach podstawowych.

W najnowszym numerze znajdą Państwo zapis rozmowy z profesorem Bralczykiem, podczas której szukamy odpowiedzi na to, jak nauczyciele mogą znaleźć wspólny język z uczniami w dobie szybkiej, obrazkowej i pełnej skrótów komunikacji.

Zmiany cywilizacyjne wymagają również od uczniów – przyszłych pracowników – nowych kompetencji. Wśród najbardziej pożądanych zawodów są programiści. Szacuje się, że tylko w Polsce brakuje ich obecnie 50 tysięcy. O tym, jak zachęcić najmłodszych do nauki programowania, piszemy w artykule „Zaprogramują polską szkołę”.

Według planów MEN 1 września 2017 roku zacznie obowiązywać reforma edukacji, która zmienia gruntownie system oświaty w Polsce. Likwidowane gimnazja zostaną zastąpione przez ośmioletnie szkoły podstawowe. Absolwenci klas szóstych rozpoczną naukę w klasach siódmych. Prezentujemy Państwu przegląd propozycji nowych podręczników dla klasy 4, odpowiadając jednocześnie na pytanie, kim są cyfrowi tubylcy.

„Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki” – tym cytatem Immanuela Kanta rozpoczynamy artykuł o roli królowej nauk i kształtowaniu kompetencji matematycznych już w przedszkolu. Zachęcam do poznania cennych rad profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Wielu rodziców odczuwa niepewność, myśląc o pierwszych dniach swojego dziecka w przedszkolu. O roli wychowawców i rodziców w tym ważnym procesie piszemy w artykule o adaptacji dziecka.

Wydawcą magazynu jest Grupa MAC S.A., do której należą takie marki, jak wydawnictwo MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka.

Czasopismo cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem są stale wpływające do nas zamówienia na prenumeratę, bezpośrednio od nauczycieli oraz wzrost pobrań magazynu w wersji on-line. Na początku maja ukaże się wydanie drukowane, które wysyłamy do nauczycieli i dyrektorów. O bezpłatną prenumeratę można pytać, pisząc na adres  zklasa@mac.pl

W imieniu zespołu redakcyjnego zapraszamy do lektury!

Magazyn dostępny jest w wersji drukowanej oraz elektronicznej – pobierz bezpłatne wydania:

      
POBIERZ PDF        POBIERZ PDF