Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki

Jan 18, 2022

Dziecięca ciekawość i przenikliwość są najważniejsze. Wciąż zaskakują pytaniami, a ich ciekawość jest niezaspokojona. Chcą odkrywać świat, wiedzieć co, jak i dlaczego: Natalka i Antek to bohaterowie najnowszego projektu, którego celem jest wsparcie innych dociekliwych dzieciaków. Uczniowie najmłodszych klas będą zgłębiać świat matematyki, a nauczyciele otrzymają ciekawe i nieszablonowe scenariusze lekcji i zadań. Matematyka czeka na odkrycie!

 

 

Głównym celem projektu jest zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką. Budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia, otacza nas na co dzień. Natalka i Antek zachęcą dzieci do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań, ale nie tych z podręcznika. Ich nauczycielka krok po kroku wprowadza ich w świat wielkiej matematyki. 


Projekt składa się z czterech pojedynczych modułów, a każdy z nich dotyczy zastosowania matematyki w innych dziedzinach życia. Uczniowie klas 1-3 realizują projekt wraz z nauczycielem w klasie. W każdym module pedagog otrzyma pakiet materiałów oraz zadania do jego realizacji.
Współautorką projektu, a jednocześnie nauczycielem Natalki i Antka jest Sabina Piłat.

Zobacz szczegóły tutaj.