Andrzej Pągowski Ambasadorem MAC

Apr 5, 2022

Wybitny polski plakacista dołącza do grona Ambasadorów Wydawnictwa MAC Edukacja. Andrzej Pągowski poleca podręczniki do plastyki, które „zachęcają do brudzenia się farbami, zapełniania kartek kolorami i barwami”.

Andrzej Pągowski jest jednym z najbardziej znanych i cenionych przedstawicieli Polskiej Szkoły Plakatu. Artysta jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie uczył się pod okiem prof. Waldemara Świeżego. Swoją karierę zawodową rozpoczął od projektu plakatu do „Męża i żony” Aleksandra Fredy w reżyserii Adama Hanuszkiewicza.

W swoim artystycznym dorobku ma blisko dwa tysiące afiszy filmowych i teatralnych, możemy znać go m.in. z plakatów do dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy czy Agnieszki Holland. Współpracował także z Tadeuszem Różewiczem, Adamem Hanuszkiewiczem, ale także z polskimi muzykami sceny rockowej. Andrzej Pągowski był także zaangażowany w wiele projektów edukacyjnych. Współtworzył projekt „Szkoła Odkrywców Talentów”, został odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Szkoła zawsze miała dla niego ogromne znaczenie, bo wierzy, że nauczyciele mają przed sobą ogromnie ważne zadanie, pomocy dzieciom w odnajdywaniu pasji i szlifowaniu umiejętności.

Rozwijanie tych talentów jest dla Ambasadora Wydawnictwa MAC Edukacja niezwykle ważne. Dlatego zdecydował się na współpracę? – Kiedy otworzyłem podręcznik i przeczytałem, „zapraszamy do malowania i rysowania”, spodobało mi się to od razu – mówi Andrzej Pągowski. – Plastyka powinna być zaproszeniem do kreatywności i budowania pewności siebie – dodaje artysta. Andrzej Pągowski podkreśla, że podręczniki Wydawnictwa MAC Edukacja są takim zaproszeniem, obudowanym w merytoryczny sposób.