Seria konferencji z cyklem „Ale to ciekawe” rozpoczęta

Wizytą w Lublinie rozpoczęliśmy serię konferencji, które przybliżą cykl „Ale to ciekawe”. Podczas spotkania nasi goście mogli nie tylko zapoznać się z propozycją wydawniczą, ale też poznać współautorkę cyklu Sabinę Piłat.

Czym wyróżnia się cykl „Ale to ciekawe”? Dlaczego warto go wybrać i jak się na nim pracuje? Na te i inne pytania podczas spotkania odpowiadali nasi konsultanci. Goście mieli też okazję wysłuchać wykładu „Dziecięca ciekawość świata, czyli o aktywizowaniu i inspirowaniu dzieci do działania”, który poprowadziła Sabina Piłat. Prelekcji pod tym samym tytułem będzie można wysłuchać podczas kolejnych spotkań. Jolanta Okuniewska oraz Beata Skrzypiec - dwie pozostałe współautorki cyklu opowiedzą natomiast  „Dlaczego Ale to ciekawe jest ciekawe dla nauczyciela i ucznia?”

Konferencje to również możliwość porozmawiania z innymi nauczycielami, wymiany poglądów i inspiracji nowinkami wydawniczymi.
Chcesz wziąć udział w kolejnych spotkaniach? Sprawdź terminarz i zapisz się w tym miejscu:
https://www.mac.pl/konferencjeew.

„Ale to ciekawe” to jedyna seria dla uczniów klas 1-3, która została sprawdzona przez nauczycieli podczas pracy w szkole. Co ją wyróżnia? Edukacja w formie wartościowej rozrywki. Standardowe ćwiczenia zostały poprzeplatane grami oraz zabawami logicznymi. Dzięki temu nauka staje się jeszcze bardziej efektywna, a uczniowie nie narzekają na nudę.

Cykl łączący w sobie wszystko to, co najlepsze w tradycyjnym oraz nowoczesnym nauczaniu. Ciekawostki, które rozwijają zainteresowania oraz przykuwająca uwagę szata graficzna i przejrzyste strony sprawiają, że uczniowie mogą się skoncentrować na wykonywanym zadaniu.

Rozkład materiałów uwzględnia dni do wykorzystania na omawianie lektur czy realizację innych projektów. Z kolei informacje o treściach, proponowanych zabawach, czy potrzebnych środkach dydaktycznych są podawane w postaci syntetycznej i bardzo wygodnej struktury.

Ponadto seria zawiera zarówno zadania przeznaczone do wykonania samodzielnie, jak i takie, w których niezbędna jest praca w parach, a nawet całych grupach. Materiały stanowią świetne odwzorowanie środowiska, w jakim na co dzień funkcjonują uczniowie. Bohaterami cyklu są ich rówieśnicy, którzy razem z nimi poznają świat edukacji wczesnoszkolnej.

Cykl oferuje również sprawdziany, kartkówki i dyktanda, które pozwalają na sprawne analizowanie postępów, a także diagnozowanie ewentualnych obszarów, które wymagają poprawy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę https://www.mac.pl/aletociekawe