Wydawnictwo MAC Edukacja z silnym wsparciem Ambasadorów

Wydawnictwo MAC Edukacja od ponad 30 lat wspiera nauczycieli, rodziców, dostarczając wartościowe materiały edukacyjne przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych. Od niedawna, do grona osób wspierających kielecką firmę dołączyli Andrzej Pągowski, Mateusz Adamczyk i Maciej Pertkiewicz.

– Zadaniem szkoły jest przygotowanie ucznia do życia i do pełnienia w nim różnych ról. Język polski, technika czy plastyka to nie tylko szkolne przedmioty, wypełniające plan lekcji. To realna wiedza, którą wykorzystujemy w dorosłym życiu – podkreśla Marta Brzezińska, z Wydawnictwa MAC Edukacja. - Bardzo cieszę się, że nasze podręczniki znają i polecają osoby, które w swojej codziennej pracy wykorzystują wiedzę zdobytą w trakcie edukacji – dodaje nowa rzeczniczka prasowa .

Podręczniki Wydawnictwa MAC Edukacja polecają m.in. Andrzej Pągowski, malarz i grafik, językoznawca Mateusz Adamczyk czy Maciej Pertkiewicz, architekt i projektant.

- Kiedy otworzyłem podręcznik i przeczytałem, „zapraszamy do malowania i rysowania”, spodobało mi się to od razu – mówi Andrzej Pągowski, twórca setek plakatów kinowych i teatralnych. Plastyka powinna być zaproszeniem do kreatywności i budowania pewności siebie – dodaje artysta. Andrzej Pągowski podkreśla, że podręczniki Wydawnictwa MAC Edukacja są takim zaproszeniem, obudowanym w merytoryczny sposób.

Mateusz Adamczyk zwrócił uwagę na zawartość podręczników do języka polskiego Wydawnictwa MAC Edukacja. - Dobrze dobrane, a przede wszystkim ciekawe teksty, pozwalają na wypracowanie takiego języka, za którego pomocą można pełniej opowiedzieć siebie i świat – przekonuje wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Twórcy Poniedziałkowej Poradni Językowej tłumaczy również, że na nasze czytelnicze upodobania wpływają wybory dokonane w dzieciństwie, jest więc bardzo ważne, aby w podręcznikach znalazły się dobre teksty kultury i takie właśnie znajdują się w publikacjach Wydawnictwa MAC Edukacja.

Maciej Pertkiewicz, architekt znany m.in. z programów telewizyjnych przekonuje o walorach publikacji do techniki. -Wszystko, czego potrzeba w dobrym podręczniku znalazłem w publikacjach Wydawnictwa MAC Edukacja - mówi. Architekt podkreśla, że autorzy położyli duży nacisk na ogólną wiedzę na temat materiałów, z które wykonywane są przedmioty codziennego użytku.
– Dodatkowo autorzy pamiętają także o bezpieczeństwie, co w kontekście samodzielnej naprawy czy wykonywania różnych prac jest bardzo ważne. -podkreśla Ambasador podręczników do techniki.

Wydawnictwo MAC Edukacja dostarcza publikacje do szkół podstawowych i przedszkoli. – Wspierając nauczycieli czujemy się pośrednio odpowiedzialni za edukację najmłodszych. Dlatego tak ważna jest dla nas opinia osób uznanych w środowisku,  specjalistów w swoim fachu. – mówi Marta Brzezińska.

Andrzej Pągowski, Mateusz Adamczyk i Maciej Pertkiewicz dołączyli do dr Aleksandry Piotrowskiej, Beaty Pawlikowskiej, Przemka Budziocha i dr Andrzeja Kruszewicza - Ambasadorów Wydawnictwa MAC Edukacja